Manuel Neuer: Németország Joachim Löw által vezetett csapatának +1 embere van
Célkitűzés
A videós elemzés segítségébel áttekintjük, hogy a német válogatottban a kapust hogyan használják ki nemcsak a kapu védésére, hanem az akciók felépítésében létszámfölény kialakítására is |
Németország-Anglia, konkrétabban Neuer: megpróbáljuk kielemezni, hogy Németország csapata hogyan használja a kapust nemcsak a kapu védésére, hanem az akciók felépítésében létszámfölény kialakítására is.
Az „alap” felépítés ötszög-alakzat: a hátravont szélsők nagyon előremennek, szélességben helyet hagyva nemcsak a két középhátvédnek, hanem főként a két középső középpályásnak is, akiknek jól jön a szabad terület az angol hármassal szemben.
A labdát legtöbbször a két középhátvéd, itt Rudiger és Hummels játssza meg. Ezek a labdaváltások arra szolgálnak, hogy „beszippantsák” az angolok támadásait, majd a labdát a középső vagy szélső játékosoknak továbbítsák.
Pressing esetén azonban az erős német kapus kiváló hosszú lövésre is képes: amikor az angol védelmi sor megindul, akkor ő közvetlenül mélységi indítást végez.
A büntetőterületen kívülre érve ő koordinálja a labdát a szélességi játékhoz. Ebben az esetben jobbról balra, Rudiger és Hummels számára a kapus a labdaváltás szervezője. (erről videofelvétel itt)
És ő az, aki levegővételhez juttatja a német csapatot: az ellenfél célt tévesztett hosszú labdája esetén ő közeledik a labdához, elkerülve ezáltal, hogy a csapattársai túlságosan hátrahúzódjanak.
A németek a saját térfelükön ötszög-alakzatban játszanak, saját kapusukat is bevonva több labdatartási lehetőséget teremtenek: szélességi játék a középhátvédekkel, a labda megjátszása középen a középső középpályásokkal, a pressing vonala fölött áthaladó hosszú lövés, labdaváltás megszervezése, közeledés a labdához, hogy a csapat elöl maradhasson. Bizonyosan plusz egy adut jelent csapata számára.
Photo Credit: Danilo Borges