Szem-kéz koordináció + kapustechnika 1.
- koordinációs létra
- 3 tányérbóják
- 2 eltérő színű jelzőbója
- 2 kis méretű labda
- labdák
- Játéktér: 20x20 méter
- Játékosok száma: 4
- Időtartam: 10 perc
- Sorozatok száma: 6-8 ismétlés mindegyik kapusnak
Összegzés | Másodlagos célkitűzések |
---|---|
Kapustechnika gyakorlása kognitív elemekkel és koordinációs képességekkel |
Catch, Goalkeeper skills, Diving save technique, Catching technique, Deflection technique, Koordinációs képességek, Eye-hand coordination, Proprioceptive informations, Vestibular information |
Rendezzük be a terepet az ábra szerint: az útvonal elejére helyezzünk egy koordinációs létrát, ennek végében 2 tányérbója segítségével alakítsunk ki egy kb. 1 méter széles átjárót. Az átjáró után átlós irányban előre jobbra és balra helyezzünk el 2 eltérő színű (az ábrán kék és piros) bóját, egymástól kb. 4 m távolságra. Mindkét bójára tegyünk 1-1 kis méretű labdát. A 2 bójától tovább előre kb. 10 méter távolságban tegyük le az utolsó tányérbóját, itt fog állni az edző egy nagy adag labdával. A 4 kapus az útvonal kezdetén, a koordinációs létra előtt sorakozik fel. Az útvonal végigjárása után mindegyik kapus lassú pihentető futással fut vissza a sor végére. Játékosaink életkorának és képességeinek megfelelően növeljük vagy csökkentsük az útvonal elemei közötti távolságokat.
- A kapus végighalad a koordinációs létrán, térközönként egy vagy két talajérintéssel
- A koordinációs létra után az edző által megnevezett színű bója felé sprintel (a példán a kék felé).
- A kapus megfogja a bóján lévő kis labdát, majd visszateszi a bójára, ezután hátráló futással vagy oldalazó becsúszással visszatér középre, és onnan sprintel az ellenkező oldali (az ábrán piros) bója felé, ahol szintén megfogja a kis labdát, majd visszateszi a bójára.
- Onnan megint visszatér középre, ahol védést hajt végre az edző által elrúgott labdára (az ábrán a labdára előrevetődve)
- A koordinációs létrán maximális gyorsasággal kell végighaladni, minden ismétlés alkalmával más futótechnikát alkalmazva: térközönként egy talajérintés, térközönként két talajérintés, előrefelé, oldalazva, páros lábbal, hátrafelé futva, stb.
- Figyeljünk a koordinációs részletekre: lábak támasztása, karok használata, ritmizáció, kombináció, testtartás, stb.
- Foglalkozzunk a kapustechnikai elemekel: vetődési technika, labdafogás, kiöklözés, stb.