Csapatszintű taktika és mérkőzésjáték
- Tányérbóják
- 2 szabvány méretű kapu
- 10 mez
- Labdák
- Játéktér: 40x50 méter
- Játékosok száma: 20 + 2 kapus
- Időtartam: 22 perc
- Sorozatok száma: 2, egyenként 10 perces félidő 2 perc szünettel
Összegzés | Másodlagos célkitűzések |
---|---|
Gyakorlat, amelynek segítségével hatékonyan fejleszthetjük a labda nélküli csapat megfelelő, csapatrész-szintű mozgásait az ellenfél labdajáratása alatt, beleértve a sikeres emberfogást és a területek lefedését támadás esetén |
Individual defensive tactical principles |
Egy szabályos félpályán hozzunk létre egy 40 méter széles (a büntetőterület szélessége) és 50 méter hosszú (a félpálya hossza) játékteret. A pályán belül 10 a 10 elleni meccs folyik 2 kapussal, akik saját kapujukat védik. Alakítsunk a pálya méretén a rendelkezésünkre álló játékosok száma alapján.
A gyakorlat elejétől fogva a két csapat felváltva tölti be a támadó és védekező szerepet, miközben a hangsúly a labda nélküli fázison van: az ellenfél labdajáratása során a hátsó alakzatnak megfelelően kell tolódnia a biztonságos („fellépés”) és veszélyes („visszazárás”) szituációkhoz igazodva, valamint közvetlen támadás esetén a helyzet megkövetelte emberfogás és térlefedés manővereit kell végrehajtania. 10 perc elteltével a gyakorlat két egyenlő létszámú csapat közötti, klasszikus meccsként folytatódik tovább a létszám függvényében (ha az összlétszám páratlan, javasolt egy joker játékossal játszani, akit a középpályán helyezünk el). Ezen a ponton koncentráljunk az imént tárgyalt taktikai szempontokra és a technikai elemek minőségére a labdát birtokló csapat esetén, nyomás alatti helyzetben is. Kísérjük kiemelt figyelemmel azt, hogy a hátsó alakzat hogyan „olvassa” a játékot és hogyan alkalmazza azokat az elveket, amiken előzőleg dolgozott. A hibákat javítsuk szóban, ne állítsuk meg a játékot. Játszunk alacsony érintésszámmal a szabad területre mozgás ösztönzése érdekében, a gyakorlat tartson összesen 20 percig, két félidőre osztva.